darba-grafiki

4 risinājumi darba grafika plānošanai

Darba grafiku plānošana un administrēšana.

Pirmās domas, kas šajā sakarā ienāk prātā – tas ir tik sarežģīts, nogurdinošs un laikietilpīgs process. Diemžēl ēdināšanas iestādēm tā ir skarba ikdienas realitāte.

Šīs nepatīkamās sajūtas noteikti ir piedzīvojuši maiņas vecākie un vadītāji, kuriem uzticēta šī smagā uzdevuma veikšana.

Tā kā sastādot darba grafiku, jāņem vērā daudzi un dažādi faktori, tad šo procesu ļoti vienkārši paveikt uz papīra vai Excel tabulā vienkārši nav iespējams.

Diemžēl šīs divas metodes arī 2022. gadā tiek izmantotas vēl ļoti daudz.

Šodien sniegšu pārskatu par četrām darba grafiku sastādīšanas iespējām, kā arī izcelšu to plusus un mīnusus.

1. Mūsu pierastais papīrs un zīmulis

Liela priekšrocība ir tā, ka grafikus var plānot jebkuros apstākļos – nav nepieciešams internets un dators.

Darbinieki arī paši var ātri un ērti atzīmēt savas maiņas un darba kavējumus. Bet saistībā ar pēdējo patiesībā ir vairāki būtiski trūkumi. Pašdarbības rezultātā, ja nav pastāvīgas kontroles, tabula diezgan ātri var kļūt ļoti raiba, kā arī vēlāk var rasties grūtības no tās nepieciešamo informāciju salasīt.

Nereti kaut kas tiek nosvītrots, savstarpēji mainītas maiņas vai lietas atzīmētas nepareizajās vietās.

Pat ja viss tiek ierakstīts grafikā, pēc izmaiņu veikšanas visa informācija vēlreiz ir jāapstrādā.

Jāsalīdzina mēneša normatīvās stundas ar plānotajām stundām, jāaprēķina, vai ir vijušas virsstundas vai iztrūkstošas stundas. Bieži vien ir nepieciešams summēt virsstundas un iztrūkstošās stundas noteiktā periodā.

Plānošanas puse ir darba grafika sastādīšanas procesa vieglākā daļa, bet administrēšana ir tā, kas patiesībā sagādā galvassāpes.

2. Excel tabula

Excel tabulas izmantošanas priekšrocībā salīdzinājumā ar papīru un zīmuli ir tāda, ka, zinot un saprotot tās darba principu, darbu var padarīt par būtiski automātiskāku un organizētāku.

Bet tas tikai gadījumā, ja jūs zināt, kā ievadīt pareizās formulas. Bez šīs prasmes darbs Excel programmā ir ļoti laikietilpīgs un nogurdinošs. Excel tabulās nevar salīdzināt ievadītās maiņas un darba kavējumus ar mūsu kalendāru.

Piemēram, mēneša normatīvās stundas, valsts svētkus un nedēļas nogales ir jāfiksē un jāņem vērā pašiem – šeit automātiska aprēķina vispār nav.

Ļoti aktuāla problēma Excel gadījumā ir tāda, ka, ja aprēķinos vai formulās ievadāt kaut ko nepareizi, tad viss aprēķins kļūst nepareizs, un jāsāk meklēt “adatu siena kaudzē”, lai atklātu ieviesušos kļūdu.

Ātrāka darba grafiku plānošana un administrēšana

Darba grafiku sastādīšana laika uzskaites lietotnē ir vienkāršāka un ērtāka
IZMĒĢINI BEZ MAKSAS
Murevaba juht

3. Google Sheets

Darbības princips ir ļoti līdzīgs ar Excel. Lielākā atšķirība starp abiem risinājumiem ir tā, ka Google Sheets dokumentā darbinieki var veikt izmaiņas, un, tā kā tas ir tiešsaistes risinājums, tad visa informācija nekavējoties nonāk līdz citiem, kam dokuments tika dalīts.

Taču dokumenta autors var noteikt ierobežojumus, ko un cik lielā mērā var mainīt vai papildināt. Tādējādi var novērst to, ka kādi aprēķini vai formulas nejauši var tikt mainīti par nepareiziem. Google Sheets ir kā Excel jauninājums.

4. Darba laika uzskaites programmatūras

Arvien vairāk pieaug vēlme izmēģināt risinājumus, kur liela daļa aprēķinu grafika sastādītāja vajadzībām jau ir veikta un automatizēta.

Vislielākā ar šo tēmu saistītā problēma ir tas, ka jaunas sistēmas iepazīšanai un apgūšanai ir nepieciešams mazliet laika un apņemšanās.

Bieži vien lietotāji tieši šo soli nav gatavi spert un tāpēc arī šodien vēl joprojām diezgan daudzi darba grafikus plāno Excel programmā.

Darba laika uzskaites programmatūra palīdz novērst ar papīra un Excel uzskaiti saistītos trūkumus..

Programmatūrā var tikt integrēti faktiskie dati, piemēram, darba likums, valsts svētki, normatīvās stundas un tamlīdzīgi.

Tas nozīmē, ka programmatūra veiks uzskaiti jūsu vietā. Līdz ar to cilvēcisku kļūdu skaits ir mazāks un plānošana notiek ātrāk.

Kopsavilkums

Katram ēdināšanas uzņēmumam ir daudz un dažādi ikdienas darbi, kas jāplāno un jāņem vērā. Visām šīm nodarbēm vajadzīgs laiks un uzmanība.

Kolektīva darba grafiku sastādīšanai un darba laika organizēšanai katru mēnesi nevajadzētu laupīt jums tik daudz vērtīgā laika un uzmanības.

Vēlam jums drošu plānošanu!

Ātrāka darba grafiku plānošana un administrēšana

Darba grafiku sastādīšana laika uzskaites lietotnē ir vienkāršāka un ērtāka
IZMĒĢINI BEZ MAKSAS
Murevaba juht